Hakkımızda

Muhabbet kelime anlamı olarak sevgi demektir. Muhabbetsiz bir yemek, bir sofra, bir alem olmayacağına inanan Dilruba ailesi, 1996 yılında Üsküdar Fethipaaşa korusunda sofralara muhabbet getirmek maksadıyla siz misafirlerimizin hizmetine açılmıştır.

Lezzetli yemekleri, güleryüzlü hizmet ve benzersiz boğaz manzarası eşliğinde sizlere sunmayı arzulayan biz, açıldığımız tarihten beri Dilruba ismiyle müsemma olmayı ilke edindik. Gönül çelen anlamına gelen Dilruba ismi, sizlerin gönüllerinizde yer etmek amacıyla müessesemize verilmiştir. Hafızalarımızda muhabbet timsalı olarak yer edinmiş kuğu sembolu Dilrubayı en güzel anlamlandıran semboldür.Boğazımızdan geçenin sadece midemize değil tüm vücudumuza, ruhumuza sirayet ettiği bilinciyle yaptığımız yemeklerde kaliteyi ve lezzeti en ön plana koyan bizler, sizleri İstanbul’da üç köprüyü birden gören müessesemizde sadece lezzetlerimizden yemeğe değil, eşinizle, ailenizle, dostunuzla keyifli vakit geçireceğiniz bu nezih ortama davet etmekteyiz.

Yeşilin, maviyle olan münasebetini gözler önüne seren İstanbul’un balkonu sloganıyla yola çıktığımız ilk günden beri, hem kendinizi evinizdeymiş gibi hissettirmeyi, hemde Dünya’da sadece bizlerin sahip olduğu, ecdat yadigarı, şairlerin uğruna kalem oynattıkları büyüleyici İstanbul manzarasıyla buluşturmayı, kesif boğaz havasını içinize çekmek için sizlere vasıta olmayı memnuniyetle yerine getirmekteyiz. Müessesemiz içerisine atılan adımdan itibaren eşref-i mahluk olan herkese güleryüzlü, kalender ve samimi davranmak bizler için bir düsturdur.