Dilruba İstanbul

Dilruba İstanbul, 3 boğaz köprüsünü gören eşsiz boğaz manzarası eşliğinde geleneksel Türk yemeklerinin yanı sıra, kafe bölümü ile açık alanda boğaza karşı semaverle çay keyfi sunar.


Üsküdar Fethi Paşa Korusu'nda Boğaz manzarası
Dilruba Restoran - KafeRezervasyon

Buradan da ulaşabilirsiniz. Pazartesi günleri kapalıyız.

+90 216 492 15 00


1996'DAN BERİ..

Fethipaşa Korusu Üsküdar'ın kuzeyinden başlayarak bütün sırt ve yamaçları kapsadıktan sonra Kuzguncuk tepesinde biter. Adını 2. Mahmut (1808-1839) ve Abdülmecid (1839-1861) döneminde Tophane Müşiri olan Damat Fethi Ahmet Paşa’dan almış. Korunun son sahibi paşanın torunlarından avukat Şevket Mocan`dır.

Yazar Cemil Meriç de bu koru içindeki evde uzun bir süre oturmuştur. Koruda en çok görülen ağaç türleri; kermes meşesi, defne, akça kesme, sakızağacı, erguvan, ve gümüşi ıhlamurdur. Korunun yukarı kısmında sıralar halinde dikilmiş Kızıl Çamlar, Fıstık Çamları, Sedirler ve Sakızağacı büyük çap ve boylara ulaşmış anıtsal nitelikte ağaçlardır. Ayrıca; at kestanesi, saplı meşe, akdut, trabzon hurması, yalancı akasya, dişbudak, porsuk, yeşil kartopu, japon taflanı ve japon kadife çamı bulunmaktadır.

İşte böyle güzel bir ortamda bulunan Dilruba İstanbul, uzun yıldır müşterilerini memnun etmek ve onlara en iyi hizmeti sunmak için çalışıyor. Çamların gölgesinde boğaz manzarası eşliğinde çayınızı yudumlamak, özellikle sabahları yeşillikler arasındaki yürüyüş parkurlarında stres atmak ve spor yapmak için eşi bulunmaz bir yer.


1996'DAN BERİ..